Řešené projekty

Příklady některých výzkumných, realizačních, výukových a studentských projektů, které jsou nebo byly v minulosti řešeny na pracovišti OTM. Na mnoha projektech se aktivně podílejí samotní studenti v rámci výuky, řešení semestrálních, závěrečných prací a grantových projektů.

Smart textilie - nositelná elektronika monitorující základní životní funkce

Vývoj aplikace pro zobrazování naměřených parametrůCílem projektu je vývoj produktů se zabudovaným systémem
nositelné elektroniky umožňující vyhodnocení informací o základních životních
funkcích uživatele v reálném čase a v domácím prostředí, s nízkými provozními náklady.

Číst dál...

Vývoj televizního modulátoru pro privátní TV sítě

Provní prototyp obrazové části TV modulátoruCílem jedné ze zakázek pro zahraniční firmu bylo vyvinout modulátor televizního signálu se stereofonním nebo duálním zvukovým doprovodem, použitelného pro většinu světových televizních standardů. Modulátor je pouzíván při provozu privátních televizních sítí. 

Číst dál...

Vývoj hřebenového generátoru pro kontrolu měřícího systému EMC

Pohled na odkrytovaný kompletní přístrojRealizační projekt s cílem vyvinutí hřebenového generátoru, vytvářejícího signál přesného spektra pro kontrolu EMC měřící aparatury.

Číst dál...

Inovace výuky v oblasti zpracování a měření kvality přenosu zvukové informace sdělovacími zařízeními s využitím objektivních měřících metod

Pracoviště pro měření technických parametrů digitálních zvukových rozhraníCílem projektu bylo zavedení a rozšíření praktické experimentální laboratorní výuky v oblasti moderních měřících metod vhodných pro objektivní ohodnocení, měření kvality přenosu a zpracování zvukové informace v telekomunikačních a multimediálních zařízeních využívajících sofistikované algoritmy zpracování zvukových signálů.

Číst dál...

Zavedení praktické laboratorní výuky do předmětu Diplomový seminář 1

Vývojový kit s procesorem OMAPCílem tohoto projektu, který byl řešen v roce 2012, bylo vytvořit nová pracoviště pro samostatnou činnost studentů v rámci předmětu Diplomový seminář 1. Byla vytvořena nová pracoviště pro aplikace signálových procesorů a osazování desek plošných spojů.

Číst dál...

Měření parametrů perspektivních systémů pro digitální rozhlasové vysílání

Záznam vývoje podmínek šíření signálu rozhlasového vysílače na KVV roce 2012 byl na OTM řešen projekt Fondu rozvoje vysokých škol s cílem zlepšení možností měření parametrů současných a perskektivních systémů digitálního rozhlasu v laboratorních cvičeních. Nové zařízení je využíváno i při realizaci studentských semestrálních a závěrečných prací.

Číst dál...